“Co w łódzkiej trawie piszczy” – warsztaty z cyklu “Akademia Małego Łodzianina”

21 maja 2023

Koszt:7 zł (dla jednego uczestnika), 10 zł (dla dwóch uczestników), 15 zł (dla 3 uczestników)
Zapisy: Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Czas na ogród! Podczas majowego spotkania sprawdzimy, co piszczy w łódzkiej trawie oraz przyjrzymy się niezwykłemu światu owadów. Zastanowimy się, które z tych małych stworzeń możemy spotkać na co dzień oraz czy ważki, muchy i motyle pojawiają w sztuce

Spacerując po wnętrzach pałacowych, wspólnie odszukamy inspirowanych naturą dekoracji ukrytych w ozdobach poszczególnych pomieszczeń oraz przedmiotów codziennego użytku. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest secesja i jak ją rozpoznać, również w krajobrazie miejskim Łodzi, a także, który z owadów stał się ulubieńcem w artystów secesji. To wszystko pozwoli w części plastycznej na stworzenie wielobarwnych, kreatywnych prac inspirowanych światem owadów.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “Dzielimy się Łodzią. Ludzie – miejsca – przedmioty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Edukacja Kulturalna 2023.