Widok na sztukaterię sufitu wielkiej sali jadalnej z jednym z żyrandoli elektrycznych.
27 sierpień 2019
Realizacja zadania “Poprawa standardu pomieszczenia Wielkiej Sali Jadalnej oraz galerii w Pałacu Izraela Poznańskiego, siedzibie Muzeum Miasta Łodzi”

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, realizowane przez Muzeum Miasta Łodzi. Jego celem jest zapewnienie możliwości automatycznego opuszczania i podnoszenia żyrandoli zamontowanych w jednej z najbardziej reprezentacyjnych wnętrz Pałacu Izraela Poznańskiego, tj. Sali Jadalnej. Korzystając z w pełni zautomatyzowanego i sterowalnego systemu, zespół techniczny będzie mógł z łatwością dokonać bieżących napraw żyrandoli czy wymienić zużyte źródła światła. Co więcej, w pomieszczeniach Pałacu przeznaczonych do prezentacji wystaw czasowych zostanie wykonany nowy system klimatyzacji, który zapewni odpowiednie warunki dla prezentowanych dzieł sztuki czy innych obiektów zabytkowych. Dzięki instalacji klimatyzacji znacząco poprawi się także komfort zwiedzania, szczególnie w porze letniej. Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2019 r.