Widok sufitu sali lustrzanej ze sztukateria, intensywnym niebieskim malowaniem owalnej części centralnej i wieloramiennym żyrandolem elektrycznym.
11 październik 2019
Sztuka łódzka na tle sztuki europejskiej. Wykluczeni/Włączeni

Informujemy, że Muzeum Miasta Łodzi bierze udział w projekcie Sztuka łódzka na tle sztuki europejskiej. Wykluczeni/Włączeni, w ramach Osi priorytetowej: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju POWR.03.01.00-IP.08-00-3MU/18.

Założeniem projektu jest: podniesienie kompetencji związanych z aktywnym uczestnictwem w kulturze młodzieży z klas 6-8 szkół podstawowych oraz osób 60+ z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Cel ten osiągnięty zostanie poprzez działanie na rzecz dostępności dziedzictwa kulturowego, jak również integracji, edukacji oraz aktywizowania osób z dysfunkcja wzroku i słuchu. Efekt ten zostanie uzyskany podczas specjalistycznych zajęć teoretyczno-warsztatowych dotyczących sztuk wizualnych i architektury. Zajęcia wsparte zostaną profesjonalnymi  i nowoczesnymi pomocami edukacyjnymi takimi jak tyflografiki, wydruki brajlowskie oraz bleanded learning przy pomocy  platformy Moodle.

Obecnie trwa nabór – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami inicjatywy.

Więcej informacji:

Rekrutację do projektu prowadzi:
Biuro Projektu
ul. A. Kamińskiego 27a pokój nr 06
Dyżury:
poniedziałek: 12-15
czwartek: 10-12
Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.
wykluczeni-wlaczeni@uni.lodz.pl
mgr Adam Drozdowski adam.drozdowski@uni.lodz.pl